piątek, 30 sierpnia 2013

"Anioł" L.A. Weatherly

TYTUŁ: Anioł
AUTOR: L.A. Weatherly
SERIA: Trylogia Anioła #1
ILOŚĆ STRON: 400
WYDAWNICTWO: Świat Książki
TŁUMACZ: Barbara Górecka
DATA PREMIERY: 20.04.2011


Fantastyczno-przygodowa powieść o miłości, przeznaczeniu i ofierze. Siedemnastoletnia Willow, w szkole uważana za dziwaczkę, jest... jasnowidzem! Potrafi zajrzeć w przyszłość innych, zna ich marzenia i słabe punkty - wystarczy, że ich dotknie. Willow nie wie, że jest aniołem i że to bardzo niebezpieczne dla ludzi, bo anioły wcale nie są dobre ani łaskawe. Tymczasem rok starszy Aleks, członek elitarnej grupy Zabójców Aniołów, dostaje specjalne zadanie: ma zlikwidować Willow. Nieoczekiwanie oboje zaczynają się sobie podobać, co ściąga na nich wielkie kłopoty...

Książka „Anioł” L.A. Weatherly wpadła w moje ręce właściwie przez przypadek. Jako, że to od niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem, to nie  spodziewałam się, że wybiorę lekturę, która ma ponad 400 stron. Ale jej okładka i opis z tyłu tak bardzo mnie do siebie przyciągnęły, że nie mogłam jej tak po prostu odłożyć.
O autorce tej książki nigdy nic nie słyszałam. „Anioł” był moją pierwszą lekturą L.A. Weatherly, ale z pewnością nie ostatnią.