czwartek, 3 lipca 2014

"Dziedzictwo" C.J. Daugherty

TYTUŁ: Dziedzictwo
AUTOR: C.J. Daugherty
SERIA: Nocna Szkoła #2
ILOŚĆ STRON: 440
WYDAWNICTWO: Otwarte
TŁUMACZENIE: Martyna Bielik
DATA PREMIERY: 25.09.2013Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.

Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?Przed przeczytaniem skonsultuj się z lekarzem, gdyż każda kolejna strona wciągnie Cię jeszcze bardziej. 

   Już na początku zostajemy wprowadzeni w niezwykły klimat czytając słowa angielskiej piosenki dla dzieci:
" Jedna sroczka smutek wróży
Dwie - radości pełne dni
Trzy to dziewczę urodziwe
Cztery - chłopiec ci się śni 
Pięć da srebra cały dzbanek
Sześć przyniesie złota moc
Siedem tajemnicę kryje
W najstraszniejszą ciemną noc"

   Allie znów powraca do szkoły. Po prześladowaniach, które doświadczyła, dołącza do Nocnej Szkoły, gdzie ma nauczyć się podstaw samoobrony i walki. Dziewczyna nie rozumie dlaczego jest ścigana i co chcą od niej ci ludzie.  Ze wszystkich sił próbuje się dowiedzieć o co w tym chodzi.
Psują się również relacje między Allie i Carterem. Czy dziewczynie uda się odbudować miłość do Cartera, czy postanowi obdarzyć nią kogoś innego? 
   Zazwyczaj bywa tak, że autorka wszystko co najlepsze napisze w pierwszej części, a na kolejne po prostu brakuje jej pomysłu. Tu na całe szczęście tak się nie stało. "Dziedzictwo" było tak samo dobre, o ile nawet nie lepsze, jak "Wybrani". Ewidentnie widać, że C.J. Daugherty już od początku miała rozplanowane wszystko nie tylko na jedną część, lecz na całą serię.  

   Nie było ani jednego nudnego momentu. Wszystko było owiane tajemnicą, a zagadki stopniowo zostawały ujawnione. Jednak wiele z nich jest jeszcze nierozwiązana i czuję pewien niedosyt, co jeszcze bardziej zachęca mnie do przeczytania kolejnych części, które mam nadzieję będą również bardzo interesujące. 

   Im bliżej ostatniej strony tej książki byłam, tym bardziej ciekawiło mnie co będzie dalej i liczyłam na poznanie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, jednak autorka nie zdradzała nam ich zbyt wiele. Ale przez to książka jeszcze bardziej zachęca do przeczytania kolejnych części i rozwikłania tych wszystkich zagadek.

   Właściwie do samego końca książka trzyma w napięciu i aż do ostatniej strony nie wiedziałam co wydarzy się dalej, jak potoczą się te wszystkie sprawy. Każde wydarzenie jest naładowane emocjami, które czytelnik odczuwa wraz z bohaterami. Gorąco ją polecam każdemu, kogo urzekła poprzednia część. 
 

4 komentarze:

 1. Ta książka ciekawie się zapowiada. Bardzo możliwe że wezmę się za przeczytanie obu. Szkoda tylko że życie jest zbyt krótkie aby móc przeczytać wszystko co chce.:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada, szukam jakieś książki na wakacje, więc może przeczytam :)
  slave-abbie-fanfiction.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham ta serie! 💗 zapraszam do siebie madziabooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń