sobota, 27 grudnia 2014

"Anna i pocałunek w Paryżu" Stephanie Perkins

TYTUŁ: Anna i pocałunek w Paryżu
AUTOR: Stephanie Perkins
SERIA: Anna i pocałunek w Paryżu #1
ILOŚĆ STRON: 368
WYDAWNICTWO: Amber
TŁUMACZENIE: Małgorzata Stefaniuk
DATA PREMIERY: 05.03.2013


Każda siedemnastolatka byłaby wniebowzięta, gdyby ojciec postanowił wysłać ją na rok do Paryża. Ale Anna jest szczęśliwa w Atlancie – ma fajne liceum, najlepszą przyjaciółkę i chłopaka… no prawie. Więc nie skacze do góry z zachwytu. Paryż wcale jej się nie podoba – dopóki w nowej szkole nie pozna Eti enne’a. Eti enne jest superparyski, megaprzystojny i ma wszystko – niestety, z dziewczyną włącznie. Ale przecież w Paryżu każde marzenie może się spełnić. Czy najbardziej romantyczny rok w najbardziej romantycznym mieście świata zakończy się tak wyczekiwanym przez Annę najbardziej romantycznym pocałunkiem?
    „Anna i pocałunek w Paryżu” to książka Stephanie Perkins. Po przeczytaniu opisu z tyłu okładki, uznałam, że może to być miła i przyjemna lektura na kilka wieczorów. Zaczęłam ją czytać, ale odłożyłam nie mogąc się doczekać poznania historii w innej książce, na którą długo czekałam. Po pewnym czasie postanowiłam wrócić do „Anny…” i jestem zachwycona.


     Anna Oliphant to siedemnastolatka, która mieszka w Atlancie i ma wręcz idealne życie. Cudowną przyjaciółkę, młodszego brata i bardzo przystojnego znajomego. I mogłoby się wydawać, że brakuje już tylko kilku dni, żeby ta dwójka była razem i wtedy do akcji wkracza tata Anny. Postanawia wysłać ją do szkoły do Paryża. Każda nastolatka skakałaby z radości, że może pojechać na cały rok do najbardziej romantycznego miasta świata, ale nie ona. Nie chce nawet słyszeć o wyjeździe i zanim zdąży wsiąść do samolotu, to już wie, że to będzie najgorszy rok w jej życiu. Dziewczyna po przyjeździe do szkoły patrzy zupełnie inaczej na to miejsce, zwłaszcza gdy poznaje bardzo przystojnego chłopaka o imieniu Etienne, który na jej nieszczęście ma już dziewczynę. Ale przecież cuda się zdarzają. Być może Anna zmieni jeszcze zdanie i niedługo zatęskni za tym miejscem?

     Jednym z moich ulubionych bohaterów był Etienne St. Clair, który nie był przedstawiony jako chodzący ideał, ale jako bohater z doskonale nakreślonymi wadami i zaletami. Jednak każdy z bohaterów był dopracowany na tip-top. Różnili się od siebie i posiadali znaki rozpoznawcze, zarówno w charakterze jak i w wyglądzie. Anna jest również moją faworytką jeśli chodzi o postacie z tej książki. Tak jak Etienne, nie była wyidealizowana, mimo to, była bardzo sympatyczną i miłą nastolatką, z którą chętnie bym się zaprzyjaźniła.

     Głównym wątkiem w tej powieści jest przyjaźń, miłość oraz odnajdywanie się w nowym miejscu. Anna, mimo, iż wiedziała, że Etienne ma dziewczynę, cały czas miała nadzieję, że zmieni on zdanie. Zarówno ona jak i on gubili się w swoich uczuciach. Nie przypuszczałam, że tak prosta historia może być przedstawiona w tak znakomity sposób.

     Po przeczytaniu jej, zdecydowanie mogę zaliczyć „Annę i pocałunek w Paryżu” do listy moich ulubionych książek. Bardzo przyjemnie ją wspominam i wam ją również bardzo serdecznie polecam. Szczególnie tym, którzy szukają lekkich lektur, które zarazem są bardzo dobrze napisane.

3 komentarze:

 1. Nie przepadam za powieściami obyczajowymi i romansami, ale sumie może kiedyś się za to zabiorę. :)

  stronapierwsza.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie jakoś nie porwała, pomimo tylu dobrych słów o niej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada ię dosyć ciekawie, pomimo że nie przepadam za obyczajówkami. Chociaż kto wie, polubiłam Musierowicz to może i historia Anny mi się spodoba? ;P

  http://bo-kocham-czytac.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń